• PROJEKT POKOJU GRATIS
  • DARMOWA DOSTAWA
  • BEZPIECZNE ZAKUPY
  • FREE DELIVERY IN EUROPE
  • WORLDWIDE SHIPPING
  • HIGHEST QUALITY

Jak urządzić pokój dla rodzeństwa?

Jak urządzić pokój dla rodzeństwa?

Aranżacja przestrzeni do życia dla małego dziecka to spore wyzwanie. Prawdziwe schody zaczynają się jednak dopiero wtedy, gdy miejsce jedynaka zajmie para rozbieganych i pełnych energii urwisów. Bezpieczeństwo, funkcjonalność oraz indywidualne potrzeby każdego z podopiecznych to tylko pierwsze z brzegu aspekty, które musisz wziąć pod uwagę, urządzając pokój dla rodzeństwa. Poniżej znajdziesz kilka cennych wskazówek, które pomogą Ci zmierzyć się z tym zadaniem. Przekonaj się, jak stworzyć swoim maluchom najlepszą przestrzeń do zabawy, odpoczynku i rozwoju.

Pokój dla rodzeństwa — jak urządzić wnętrze dla dzieci?

Aranżacja pokoju dziecięcego znacząco różni się od urządzania klasycznej sypialni. Nie wystarczy niestety zastosować odpowiednio pomniejszonych rozwiązań, które sprawdzają się u dorosłych, aby pomieszczenie pozostało funkcjonalne. Z czego to wynika? Przede wszystkim z dużo szerszej gamy zastosowań, które taka przestrzeń musi spełniać. Sypialnia służy nam zasadzie jedynie do spania i przechowywania ubrań (o ile nie mamy osobnej garderoby), podczas gdy królestwo naszych dzieci to miejsce nie tylko do odpoczynku, ale także do zabawy i nauki, które zajmują Twoim pociechom znaczną część dnia.

Odpowiednie wykorzystanie dostępnego miejsca ma jeszcze większe znaczenie w przypadku, gdy mamy do czynienia z rodzeństwem. Dobrym rozwiązaniem — szczególnie, jeśli różnica wieku między dziećmi jest nieco większa — będzie podział pomieszczenia na strefy. Gust, zainteresowania oraz potrzeby dzieci to sprawa indywidualna, a w ten sposób każdy z maluchów zachowa swój prywatny kąt, który odzwierciedlać będzie jego upodobania. Świetnie sprawdzi się tutaj po prostu inny kolor farby na ścianach oraz obecność zróżnicowanych dekoracji. Nie oznacza to jednak, że urządzając przestrzeń należy unikać przestrzeni wspólnej przestrzeni do zabawy i integracji — tak jak zawsze, najważniejszy jest odpowiedni balans.

Urządzamy pokój dla rodzeństwa

Co konkretnie sprawdzi się w pokoju dla rodzeństwa? Z pewnością jedną z pierwszych rzeczy, która przychodzi Ci do głowy, jest łóżko piętrowe. I słusznie! Taki mebel pozwala zaoszczędzić masę cennego miejsca. W tym przypadku zazwyczaj starsze dziecko śpi na górze, jednak nie jest to regułą — możesz także stworzyć coś na kształt antresoli dla obu maluchów, a przestrzeń pod spodem wykorzystać na szafki lub biurko. Jeśli już jesteśmy w temacie biurka, urządzenie osobnej strefy do nauki jest dobrym pomysłem. Warto tutaj postawić na szeroki blat, który pozwoli na komfortowe odrabianie lekcji obu brzdącom.

Wielofunkcyjność jest Twoim przyjacielem. Optymalne wykorzystanie przestrzeni to bardzo ważny aspekt urządzania pokoju dla rodzeństwa. Łóżko z szufladami, blat biurka połączony z szafą czy też dwustronna komoda — tego typu rozwiązania pozwolą Ci uniknąć zagracenia, jednocześnie wyznaczając strefy pomieszczenia. Pamiętaj również, że Twoje dzieci rosną. Postaw na meble umożliwiające regulację lub stosunkowo łatwą rozbudowę w przyszłości — zaoszczędzisz zarówno pieniądze, jak i nerwy!

Na co jeszcze zwrócić uwagę, urządzając pokój dla rodzeństwa?

Weź pod uwagę indywidualne zainteresowania oraz gusta Twoich pociech. Pomieszczenie dla brata i siostry będzie wyglądać zupełnie inaczej niż królestwo dwóch księżniczek. W grę wchodzi tutaj także różnica wieku — im większa, tym czeka Cię trudniejsze zadanie. Jeśli mamy do czynienia z dwiema skrajnie różnymi osobowościami, ich przestrzeń musi to odzwierciedlać. Urządzając pokój dla rodzeństwa różnych płci postaw na różnokolorowe strefy i meble o odmiennej estetyce.

Pamiętaj również o miejscu do przechowywania. Zabawki, ubrania, przybory szkolne czy też ulubione książki — pokój rodzeństwa musi przecież pomieścić sporą część ich codziennego życia. Dobrym wyborem będzie tutaj pojemna skrzynia, która uczyni sprzątanie klocków, lalek i samochodów dużo szybszym.

Wiesz już, od czego zacząć, urządzając funkcjonalny i przytulny pokój dla rodzeństwa. Po więcej przydatnych wskazówek w temacie aranżacji wnętrz sprawdź również pozostałe artykuły, które czekają na Ciebie w naszym serwisie. Do zobaczenia!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium